Як поміняти автоскло самому етапи заміни та основні помилки
Встановлення лобового скла – по правді кажучи, справа не з легких. Потрібен досвід і наявність спеціальних інструментів. Однак при бажанні ви самі з легкістю впораєтеся з цим завданням. Професійні майстри автостанції Bitstop представляють технологію, за допомогою якої можна за дві секунди вклеїти лобове скло автомобіля своїми руками.
Ця операція складається з декількох етапів:
1. Позбутися від залишків старого скла
Вам знадобляться такі пристосування:
- пневмо- або електрорізка;
- струна.
Спершу акуратно проткніть шар старого герметика між кузовом і склом. У щілину просуньте струну. Рухи, що виконуються під час різання автоскла, нагадують розпилювання дров. Варто бути максимально обережним, щоб випадково не пошкодити деталі в салоні автомобіля.
2. Очистити раму
Видаліть з рами залишки клею, пилу і бруду. Якщо потрібно, висушіть її. Для цього знадобиться:
- засіб для знежирення;
- ніж для усунення залишків герметика;
- грунт;
- активатор.
Для початку на ділянки, де видно залишки клею, наносять грунт (для кращої адгезії товщина шару клею повинна бути не менше 1 мм). Потім для кращого зчеплення по всьому периметру кузова прокладають шар активатора.
3. Підготовка нового скла
Перед тим як встановити скло, потрібно ретельно оглянути його на наявність яких-небудь дефектів. Після чого скло необхідно знежирити. На оброблені ділянки наносять активатор. Для старих моделей автомобілів до активатора додають грунт.
4. Установка лобового скла
Як же все-таки самостійно вклеїти автоскло? Щоб не торкатися скла руками, до нього прикріплюються спеціальні присоски з ручками.
Потім по периметру встановлюваного виробу або на кузов наноситься клей. При цьому використовуються такі інструменти:
- герметик;
- термопістолет.
Постарайтеся нанести шар клею максимально рівномірно. Який клей вибрати? В даному випадку варто прислухатися до рекомендацій автовиробника. Компанія Renault–trucks, наприклад, радить використовувати клей марки TEROSON. Для економії часу і грошей бажано купувати відразу цілий набір однієї фірми.
Як тільки ви відкриєте упаковку, герметик починає моментально застигати. Тому після нанесення клею скло варто встановити якомога швидше. Виконану роботу необхідно зафіксувати за допомогою малярного скотча або ізоляційної стрічки, поки клей повністю не висохне. Двері автомобіля рекомендується ще близько години тримати відкритими.
Основні помилки при установці автоскла
Оскільки вклеювання скла – процес досить копіткий, доводиться враховувати багато нюансів. Щоб уникнути проблем наші фахівці готові поділитися найпоширенішими помилками, які здійснюють власники автомобілів під час вклеювання скла:
- недостатньо ретельне очищення поверхонь автомобіля;
- порушення температурного режиму і рівня вологості;
- неякісна знезжирювальна суміш;
- використання продукції, термін придатності якої давно вже минув;
- недотримання терміну застигання суміші.
Зверніть увагу на те, що для якісної проклейки температура повітря повинна бути не менше + 5 ° С. Найбільш сприятливою вважається температура від + 15 ° С. При використанні якісних матеріалів вже через годину після установки скла дозволяється експлуатувати автомобіль.