Клей для лобового скла автомобіля, як вибрати та на що звернути увагу
Щоб вклеїти одне скло, знадобиться від 300 до 600 мл клею. Крім своєї основної функції, клей також виконує роль герметика, заповнюючи простір між рамкою кузова і склом автомобіля.
Хімічний склад клею
Герметик в першу чергу повинен бути безпечним для здоров’я людини. Скляний клей – це поліуретановий герметик з високим рівнем клейкості. У будь-який, навіть самий якісний клей, входять токсичні елементи. Шов, утворений під час склеювання кузова і скла, повинен бути стійким як до низьких, так і до високих температур до +120 С º.
На що потрібно звертати увагу під час покупки клею?
Дізнайтеся, хто виробляє клей. Зрозуміло, відомі бренди навряд чи будуть ризикувати своєю репутацією, випускаючи неякісний товар. Не варто брати клей маловідомого виробника.
Поцікавтеся наявністю у товару сертифіката відповідності.
Більш того, клей зобов’язаний пройти тестування з усіх тих пунктів, які вказані на упаковці.
Також при виборі герметика не буде зайвим запитати у консультанта про те, чи потрібно додавати до клею додаткові засоби під час його використання.
Уточніть час, за який клей застигає, щоб знати, скільки у вас буде часу для вклейки автоскла.
Також обов’язково потрібно перевірити клей на:
- еластичність — для того щоб компенсувати температурну різницю, що виникає між склом і металом під час розширення, необхідно, щоб клей був еластичним;
- міцність — шов повинен бути настільки міцним, щоб водій і пасажири не турбувалися про те, що скло може вилетіти під час їзди або навіть в аварійній ситуації;
- модульність — за допомогою клею кузов і склеєне скло повинні стати одним цілим і не створювати додаткових вібрацій;
- електропровідність — клей також повинен мати низьку електропровідність, щоб забезпечити безпеку всім пасажирам автомобіля.
Прислухайтеся до всіх порад і вибирайте клей, який підійде вам за всіма зазначеними параметрами.